کاربرد پمپهای عمودی طبقاتی در تصفیه آب | پمپ های فشارقوی شرکت والافراز

استفاده از آلیاژ آلومینیوم برنز در پمپ های فشارقوی عمودی شرکت والافراز

بیشترین بخش آب های روی زمین که در رودخانه ها و دریاهای آزاد یافت می شود به علت دارا بودن املاح و نمک زیاد نه تنها آشامیدنی نیستند بلکه در بخش های مختلف صنعت و کشاورزی نیز قابل استفاده نمی باشد. بنابراین امروزه تصفیه و شیرین سازی آب جهت استفاده در بخش های مختلف صنایع و کشاورزی امری ضروری و انکار ناپذیر است.

در بسیاری از کشورهای دنیا و بخصوص در کشور عزیزمان ایران، نمک زدایی از آب دریا به سرعت به یک منبع اظافی و لازم برای تامین آب آشامیدنی تبدیل شده است و پمپهای VF تولیدی شرکت والافراز میتواند راه حل مناسبی برای پمپاژ و استفاده در سیستمهای آب شیرین کن تبدیل شود.

به کار بردن آلیاژ آلومینیوم برنز در پمپهای والافراز که از مقاومت به خوردگی و استحکام زیادی برخوردار هستند، بهترین گزینه پیش رو برای کاربرد در آب دریا و آبهایی با املاح فراوان به حساب می آیند. مقاومت خوردگي آلومينيوم برنزها و نيكل آلومينيوم برنزها در اكثر محيط ها بسيار خوب مي باشد.

اين آلياژها مقاومت بالايي به خوردگي در آب دريا دارند و بيشترين كاربرد در آب دريا نسبت به ساير محيط ها را دارا هستند. مقاومت بالاي ترك خوردن خوردگي تنشي دليل مهمي براي استفاده از آلومينيم برنزها توسط نيروي دريايي انگلستان براي اتصالات زير آب مي باشد.علت اصلي كاربرد گسترده در اين حوزه، مقاومت عالي آن در مقابل آب دريا است كه در اين محيط برخلاف فولادهاي زنگ نزن متداول دچار خوردگي حفره اي نمي شوند.

آلیاژهای نيكل آلومينيم برنز و آلومینیوم برنز بطور گسترده براي پره ها در پمپ هاي گريز از مركز بدليل مقاومت عالي به صدمات خوردگي/فرسايش و كاويتاسيون استفاده مي شود. براي كاربردهاي بسيار سخت يا مكانهايي كه طول عمر بالا و مخصوصا قابليت اطمينان مهم مي باشد، همچنين بدنه پمپ ها بهمراه محور و اتصالات آن، مي تواند از نيكل آلومينيم برنز ساخته شود.

پره هاي ريخته گري فولاد زنگ نزن آستنيتي ممكن است نسبت به نيكل آلومينيم برنز سبک تر باشد اما استحكام مشابه يا مقاومت به صدمات كاويتاسيون ارائه نمي كنند. اين مواد همچنين اطمينان كمتري براي محورها، بدليل قابليت اطمينان آنها به خوردگي حفره اي در محيط هاي آب ساكن در خلال زمان هاي توقف، دارند.

 

الکتروپمپ های فروخته شده در این بازار در ذیل لیست شده اند با کلیک بر روی آن به صفحه مربوطه راهنمایی میشوید.

 

بازار تصفیه آب