درباره ما

 

 

درباره شرکت والافراز

تاریخچه شرکت به تاسيس شركت تلاش در سال ۱۳۶۵ بازمي گردد اين شركت فعاليت هاي خود را در زمينه پمپ هاي گريز از مركز از سال ۱۳۷۰ و در شركت ميثاق دنبال نمود. نهايتا با اضافه شدن  زمينه كارهاي پالايشگاهي و گسترش فعاليت، موضوعات طراحي و ساخت در زمينه هاي پمپ، شير هاي پالايشگاهي و ارتعاشات از سال ۱۳۷۵ در شركت والافراز ادامه پيدا نمود.

شركت والافراز يك شركت دانش بنيان بوده و داراي دفتر تحقيق و توسعه در مركز رشد واحد هاي فناور سازمان پژوهش ها ميباشد. متخصصين اين شركت پيشرفته ترين  روش های طراحي، تحليل و مستند سازي براساس استاندارد ها و تدوين دانش فني را در كشور ايتاليا آموزش ديده اند.همچنين اين شركت با مجمع اعضا هيات علمي  بزرگترين مركز پژوهش هاي صنعتي كشور (سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران)  با بيش از صد عضو هيات علمي تفاهم نامه همكاري دارد و در پروژه هاي مختلف در صورت نياز از اين توان استفاده نموده است.

زمینه های فعالیت :

                                        طراحی و ساخت پمپهای فشارقوی عمودی طبقاتی  VFpumps

                                        تعمیر و ساخت شیرهای توپی واطمینان

                                        پایش ارتعاشات

 كسب دانش فني :
               آموزش و طراحي پمپ ها گريز از مركز در صنايع پمپ سازي ايران
               مشاركت در كسب دانش فني طراحي پمپ  هاي
API-610   از شركت سيگما كشور چك
               كسب دانش فني طراحي، تست هاي ديناميك سازه و مشخصات ارتعاشي در كشور ايتاليا
               كسب دانش فني كار مهندسي با نرم افزار هاي المان محدود دركشور ايتاليا
               انجام پروژه طراحي شير هاي توپي با سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي و نهايتا خريد دانش فني طراحي از سازمان
               مشاركت در پروژه هاي انتقال دانش فني  ساخت و توليد شير هاي پالايشگاهي با كشور اسلوني 

 

 

1- دوام پذیری و ماندگاری در بازار

از زمان تاسیس والافراز تا کنون مدیران شرکت با برداشتن گامهایی کوچک ولی هدفدار، به دنبال تثبیت و ماندگاری محصولات خود در بازار بوده اند، آنها تجربه و اندوخته خود طی این سالیان را توشه ای برای دوام پذیری و دیرپایی محصولات شرکت قرارداده و به رقم تمام مشکلات، در این مسیر موفق و سربلند بوده اند و اکنون با اطمینان محصولی را به بازار عرضه میکنند که کوله باری از تجربه در کارنامه خود دارد.

 

2- قابلیت اعتماد و اطمینان

شرکت والافراز توانسته است در مرحله تکوین محصولات خود، مشتریانی ثابت و وفادار پیدا کند و در حالیکه تا کنون صدها نمونه از پمپهای خود را روانه بخش کوچکی از بازار نموده است، با این وجود اعتماد و اطمینان مشتریان به پمپهای ما شگفت انگیز بوده و شرکتهای محترمی مانند آبروان، آب و فاضلاب روستایی استان کردستان، آراسنج شیمی، بیمارستان پیامبران و امام رضا (ع) ارومیه و .. سالهاست که از پمپهای ما استفاده می نمایند.

 

3- خستگی ناپذیر و بلندپرواز

ما هرگز از به چالش کشیدن خودمان برای ارائه بهترین و سریعترین راه حل های موجود،کوتاهی نمی کنیم و در انجام هرکاری، برترین کیفیت را ارائه میدهیم. ما به فکر رهبری و نوآوری در آینده هستیم.

 

4- شرکای تجاری

والافراز برای تامین اقلام مورد نیاز خود و فروش محصولاتش، با شرکتهای مختلفی همکاری داشته و در این راستا برای کاهش هزینه های تولید و بالا بردن کیفیت محصولاتش قدمهای موثر و مهمی را برداشته است. ما معتقدیم که تنوع، همواره باعث نوآوری و رشد می شود. سود و منفعت ابزاری است برای رشد.

 

5- تمرکز بر کارکنان

"والافراز خانواده ماست و ما تمام سعی و تلاش خود را برای گسترش و پیشرفت آن خواهیم گذاشت" این شعار سرلوحه تمام کارکنان شرکت بوده و نیرویی است که تمام کارمندان را تحت تاثیر خود قرار داده است. در شرکت والافراز همه باید احساس کنند که مورد احترام و ارزش هستند.

 

 

1- کیفیت محصولات:

کیفیت یک پارامتر مهم و تعیین کننده برای رشد مداوم محصول محسوب شده و مفهوم کیفیت بخش جدایی ناپذیری از آن. مدیریت کیفیت باید بر اساس فلسفه نقص صفر تبیین شده و اجرای آن در تمام مراحل توسعه محصول از قبیل خرید،تولید و توزیع نقشی اساسی ایفا کند. مدیریت کیفیت در فرایند توسعه، باید به سمت توسعه محصولات قوی و قابل اعتماد با توابعی مناسب برای مشتریان  پیش رود. این فرایند میتواند با نقص صفر همراه باشد درصورتیکه کلیه کارکنان مسئولیت کارهای خویش را بعهده گرفته و تولید بر اساس توانایی بالا رود. تضمین کیفیت تامین کنندگان قبل از امضاء قرارداد خرید باید تایید و تصویب شود و بطور منظم برای دستیابی به بهبود مستمر در این امر تجدید نظر شود . محصولات و خدمات برون سپاری شده نیز باید الزامات آن محصول را داشته و طبق فرایندهای تدوین شده در شرکت والافراز پروسه تولیدشان طی شود.     

 

2- خدمات پس از فروش :

خدمات پس از فروش پارامتر مهمی برای تحقق و ادامه رشد شرکت محسوب شده و همواره باید خدمات در سطح بالا، کارامد و سریع انجام شود.

کارکنان بخش خدمات پس از فروش باید به خوبی آموزش دیده و با اصول طراحی و ساخت پمپهای والافراز نیز آشنایی کامل داشته باشند. با توجه به نیاز هر کدام از نمایندگی ها باید یک دفتر خدمات پس از فروش در نزدیکترین محل به آن نمایندگی وجود داشته باشد.

والافراز امکانات آموزشی برای کارکنان بخش خدمات پس از فروش را ارائه داده و سرویس و تعمیر محصولات باید با استفاده از دستورالعمل ها، ابزار و تجهیزات و امکانات تست شرکت انجام گردد.

برای هرکدام از پمپهای والافراز برگه ی ارزیابی صادر شده و اطلاعات مربوط به پمپ هنگام تست و دادن مهر کیفیت در آن آورده میشود و هنگام تعمیر آن نیز اطلاعات خواسته شده مطابق دستورالعمل، در آن ذکر میشود.

محصولات والافراز دارای 18 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش هستند. طی مدت گارانتی هر ایرادی که برای پمپ ایجاد شود(به جز ایرادتی که در قرارداد ذکر میشوند) پمپ بدون هیچ هزینه ای تعمیر میگردد بعد از آن نیز شرکت تا 10 سال خود را ملزم به تامین قطعات جانبی محصولات خود می داند.

 

3- بازاریابی محصولات :

شرکت والافراز در استراتژیهای بلند مدت خود، عمدتا تمرکز خود را بر روی بازارهای با پتانسیل بزرگ قرار داده است و با توجه به بازاریابی مبتنی بر دانش، محدوده ای از بازار را که محصولاتش کاربرد دارد را در نظر گرفته و فعالیتش را آغاز نموده است.

گروه بازاریابی، فعالیتهای بازاریابی خود را با توجه به پارامترهای تعیین کننده ای از قبیل کیفیت بالای محصولات، طول عمر زیاد،هزینه پایین تعمیرات،مصرف بهینه انرژی بنا نهاده و در مورد رقبا با عدالت کامل صحبت شده واخلاق حرفه ای را در بازاریابی سرلوحه خود قرار میدهند.

والافراز باید در کلیه استانهای کشور دارای نمایندگی فعال بوده و با عضویت در تشکل ها و انجمن های مختلف باعث افزایش نفوذش در بازار شود هرگونه تصمیم گیری در مورد محصولات شرکت در دفاتر فروش شهرستانها باید از طریق دفتر مرکزی هماهنگ شود.

قیمت محصولات والافراز باید با توجه به کیفیت و جایگاهش در بازار، ساختار قیمتهای موجود بازار و منافع کلی شرکت تعیین شود. محصولات شرکت در وهله اول باید از طریق شرکت و نمایندگان فروشش، تحت عنوان والافراز به بازار عرضه شود با این وجود ممکن است با توجه به شرایط موجود بخشی از محصولات شرکت به تولیدکنندگان پمپهای دیگر واگذار شده و آنها به نام خود محصولات را به بازار عرضه کنند. 

در صورت لزوم میتوان محصولات والافراز را با تولید کنندگان دیگر در یک سبد قرار داده و به فروش رساند در چنین شرایطی باید محصولات با نام خود والافراز به بازار عرضه شود و فقط نام آن تولیدکننده در کنار نام شرکت آورده شود.

مشتریان، کارکنان و کلیه سهامداران شرکت باید والافراز را مسئول کیفیت محصولاتش بدانند و مطمئن باشند که شرکت آینده گرا و بلند پرواز است و خلاقیت را در پمپهای خود لحاظ مینماید. گروه بازاریابی باید کلیه فعالیت خود را تدوین نموده و در راستای نام تجاری والافراز گام برداشته و این برنامه سازگار و یکنواخت در تمام نقاط کشور اجرا شود

 

4- خرید

خرید شرکت باید بر اساس شیوه های تجاری از قبیل: تجهیزات مورد نیاز در بلند مدت، کیفیت، اعتبار منابع، قیمت، شرایط پرداخت و تحویل کالا و غیره انجام شودو هنگام مذاکره با تامین کنندگان باید تابع مقررات خرید شرکت بود و به شیوه ای منصفانه و مصمم خرید انجام گردد. بعنوان یک قاعده اصلی، خرید باید با توجه به برنامه تولید و زمان بندی آن انجام شود و کار با یک تولیدکننده باید در دراز مدت تدوین شود.

شرکت باید با تولید کنندگانی کار کند که برای آنها کیفیت، اخلاق، انعطاف پذیری و امنیت منابع در اولویت قرارداشته باشد و شرکت نباید به هیچ کدام از آنها متکی باشد تا در صورت عدم تامین قطعات و یا کاهش کیفیت بتوان تولید کننده دیگری را جایگزین وی نمود.

به منظور دستیابی به امنیت بالا در منابع و همکاری بیشتر، سعی شود خرید در حجم های بالا توسط شرکت انجام گردد. و حتی به دلایل استراتژیک ممکن است لازم باشد خرید از استانهای دیگر یا کشورهای دیگر انجام گردد. گروه کیفیت شرکت باید به طور مداوم کیفیت قطعات خریداری شده را تضمین نمایند تا در صورت کاهش آن مراتب به اطلاع مدیران شرکت برسد.

به منظور دستیابی به مزایای متقابل، حدالامکان شرکت با تامین کنندگان کلیدی و متعهد همکاری نماید تا دو شرکت از تبادل تجارب یکدیگر بیشترین منفعت را برده و در جهت کاهش هزینه ها گام بردارند. شرایط پرداخت باید به عنوان یک پارامتر مهم تلقی شده و در حالت کلی باید منافع شرکت در نظر گرفته شود. 

 

5- مدیریت ریسک

شرکت با مدیریت ریسک پذیری خود از کارمندان و ارزش های شرکت محافظت میکند. تجزیه و تحلیل شرایط به طور مداوم و تصمیم گیری بر اساس آن به منظور اطمینان از عواقب ناشی از تصمیم گیری از آسیب رساندن جدی به شرکت ممانعت میکند.

پیشگیری بهترین روش قبل از جبران صدمات ناشی از تصمیم گیری نادرست است و به همین دلیل رویدادهای مهم باید بدون تاخیر اطلاع داده شوند.

 

6- مفهوم کسب و کار

شرکت والافراز باید در حفظ و گسترش موقعیت خود در زمینه تحقیق و توسعه، ساخت و فروش پمپهای عمودی، سیستمهای پمپاژ ، همت گمارد و همزمان با تغییرات مورد نیاز در آینده، با استفاده از تکنولوژی، تحقیق و توسعه به ساخت و فروش سایر محصولات صنعتی بخصوص در زمینه تامین آب وارد شود.

شرکت باید فعالیتهای خود را بر اساس برنامه ریزی بلند مدت شامل اهداف کلی و سیاستها و استراتژی های تدوین شده انجام دهد و اهمیت ویژه ای برای بالا بردن کیفیت و خدمات پس از فروش داشته باشد بطوریکه فروش محصولات نه تنها به پیشرفت شرکت کمک کند بلکه مشتریان و خریداران آنها نیز سود و منفعت ببرند.

محصولات باید بصورت کاملا تست شده، با کیفیت بالا و با استفاده از بهترین مواد در دسترس، روانه بازار گردد. استفاده از برنج، آلومینیوم برنز و فناوری ریخته گری از خصوصیات بارز پمپهای والافراز بوده و استفاده از استیل ضد زنگ با توجه به ملاحظات فنی و مالی آن قابل استفاده میباشد.

چشم انداز 5 ساله شرکت برای دستیابی به درجه بالایی از ارزش افزوده و اتوماسیون از طریق تولید انبوه و سری سازی مشخص و معین شده است با این وجود طیف وسیعی از محصولات را باید با بهینه سازی گسترش داده و حداکثر سودآوری را از این طریق حاصل کرد.

شرکت اقدام به گرفتن نمایندگی در کلیه استانها و حتی کشورهای مجاور میکند و هر کجا امکان ایجاد نمایندگی انحصاری نباشد میتوان با شرکتهای محلی شریک شد و سبد کالایی با نام والافراز یا شرکت ذینفع ایجاد کرد. با این وجود حفظ منافع شرکت باید در اولویت تصمیم ها قرار گیرد. 

 

7- تحقیق و توسعه

توسعه محصولات جدید و بهینه کردن آنها باید بر اساس یک ارزیابی طولانی مدت از نیازهای مشتریان، تجزیه و تحلیل های مالی و اهداف رشد شرکت برنامه ریزی و مدون گردد.

همه پروژه های تحقیق و توسعه باید به درستی اداره شوند. عملکرد محصول، قیمت، هزینه تعمیر و نگهداری، برنامه زمان بندی و بودجه از عوامل مهمی هستند که باید مد نظر گرفته شوند.

محصولات موجود باید به طور مداوم به منظور بهبود عملکرد، کیفیت و مقرون به صرفه بودن تجزیه و تحلیل شوند. شرکت همواره در جهت توسعه محصولات و بهبود آن به منظور صرفه جویی در انرژی و مقرون به صرفه بودن گام بر می دارد.

 

 

" سوابق تحصیلی و کاری مهندس امامی مدیر عامل محترم شرکت والافراز "

سوابق تحصیلی:

١) کارشناسی مکانیک حرارت و سیالات دانشکده مکانیک دانشگاه تهران سال ١٣٦٥               عنوان پایان نامه : نرم افزار تحليل ضربه قوچي آب.

٢) کارشناسی ارشد طراحی کاربردی دانشکده مکانیک دانشگاه تهران سال ١٣٦٩                   عنوان پایان نامه : تحليل ديناميك روتور ماشين هاي دوار.

 

طرح هاي تحقيقاتي پايان يافته:

1366-1369

تدوين نرم افزار تحليل ديناميک ماشين هاي دوار

1365-1369

طراحي مکانيکي پمپ هاي عمودي با دبي ١و ٠/٥ متر مکعب درثانيه

1367-1369

طراحي پمپ هاي خودمكش

1368-1369

عيب يابي پمپ هاي گريز از مرکز با استفاده از ثبت ارتعاشات 

1371-1372

بالانس ناميزاني هيدروليکي پمپ هاي تک پره با استفاده از اندازه گيري ارتعاشات فيلتر شده

1378-1382

طرح نيمه صنعتي ساخت شير توپي" ٢ كلاس  psi ١٥٠

1381-1384

طراحي و ساخت دستگاه كره تراش

1380-1381

استفاده از ارتعاشات فيلتر نشده جهت تحليل وضعيت عمل كرد ماشين ها

1381-1384

طراحي و ساخت سازه ماهواره مصباح ۱ 

1386-1384

طراحي و ساخت سازه ماهواره مصباح ۲

1384-1381

طراحي ساخت و توليد پمپ هاي فشار قوي

1384-1381

طراح و ساخت مكانيزم توپي شير هاي اطمينان زير سطحي

1387-1386

پروژه ماهواره پارس

1378-1369

طراحي و ساخت ده ها قالب صنعتي و فيكسچرهاي توليد

سوابق شغلي و حرفه اي:

1389-1386

مدیر گروه هوافضا پژوهشکده مکانیک

1388-1386

مدیر زیر سیستم سازه ماهواره مصباح

1387-1385

مدیر پروژه ملی ماهواره پارس

1385-1381

مدير زير سيستم سازه ماهواره مصباح ١

1387-1385

مدير گروه مكانيك ماهواره مصباح ١

1379-1369

مدِيرکارگاه هاي نمونه سازي سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران

1369-1365

کارشناس دفتر طراحي شرکت صنايع پمپ سازي ايران

طرح هاي تحقيقاتي دردست اجرا :

1389

بررسي پديده تشديد در سازه هاي مكعبي  

1389

طراحي و ساخت پمپ هاي فشار قوي عمودي خطي

همكاري در اجراي طرح تحقيقاتي :

مدير زير سيستم سازه و مدير گروه مكانيك

6 سال

ماهواره مصباح١ 

مدير زير سيستم سازه

1 سال

ماهواه  مصباح٣

مدير تدوين تكنولژي و ساخت

2 سال

دينامومتر هيدروليكي

مدير تدوين تكنولوژي و ساخت

1 سال

پمپ هاي هيدروليك

مدير تدوين تكنولوژي و ساخت

1 سال

روبات ٣ در جه آزادي

همكاري درطراحي هاي مكانيك

1 سال

طرح پژوهشي طراحي و ساخت دستگاه پيچش گرم

استخراج روش ساخت المنت هاي سنسور

1 سال

طرح نيمه صنعتي طراحي و ساخت دستگاه باد سنج سيم داغ

تاليف و ترجمه كتاب :

1381

آييژ (كتابيران)

طراحي قدم به قدم قالب هاي فلزي

فعاليت هاي آموزشي :

1378-1376

تدريس دروس ديناميك، استاتيك و طراحي ماشين دانشگاه آزاد واحد جنوب

1378-1378

ارائه سمينار و دوره آموزشي در زمينه Vibration monitoring 

1385-1385

دوره آموزشي در وزارت نيرو در زمينه Condition monitoring 

1387-1386

درس مشترك روتور ديناميك دوره كارشناسي ارشد با دكتر نيكخواه بهرامي

1389-1389

دوره آموزشي در زمينه پمپ (كارخانه قند شيروان)

 
نظارت بر طرح ها :

1381-1380

  طرح ارجاعي اندازه گيري پراكندگي شليك 

1382-1381

 طرح پژوهشي افزايش راندمان توربين آبي

1381-1380

 طرح نيمه صنعتي ساخت لوله هاي جدار نازك  

1380-1379

 طرح فرآوري و بسته بندي خرما            

1389-1388

طراحي آزمايشگاه آزمون هاي مكانيك ماهواره 

1390-1389

 طرح ساخت نمونه طرح هاي دانشمندان ايراني 

1390-1389

 طرح ساخت ٢ آزمايشگاه كولر هاي گازي اسپليت    

توليد دانش فني :

1382-1376

دانش فني طراحي و ساخت شير هاي توپي

مقالات منتشر شده در مجلات و كنفرانس هاي معتبر علمي- پژوهشي داخل و خارج از كشور :

همكاران

سال

كشور (شهر)

محل ارائه

عنوان

بهروز همتي/ حميد امامي

1378

كرمان

كنفرانس بين المللي مهندسين مكانيك(16)

ايزوله كردن غير فعال ارتعاشات اعمالي لز طرف پرتابگر به ماهواره

بهروز همتي/ حميد امامي

1378

كرمان

كنفرانس بين المللي مهندسين مكانيك(16)

بررسي پارامتر هاي موثر بر تحليلهاي فركانس پايين ماهواره هاي كوچك به روش اجزاء محدود

بهروز همتي/ حميد امامي

1386

تهران

کنفرانس سراسري انجمن هوا فضاي ايران(7)

بررسي پارامترهاي موثر بر افزايش فركانس طبيعي ماهواره جهت عدم تداخل مشخصه هاي ديناميكي آن با پرتابگر به روش اجزاي محدود

مجيد صفرآبادي/ حميد امامي

1386

تهران

کنفرانس سراسري انجمن هوا فضاي ايران(7)

بررسي ميزان اعتبار به روز كردن مدل اجزاء محدود سازه يك ماهواره ميكرو با استفاده از نتايج آزمون ارتعاشات اتفاقي

بهروزهمتي‏/ فواد فرهاني/ حميد امامي

1386

هند (داكا)

كنفرانس بين المللي مهندسين مكانيك

FEM STUDIES ON INCREMENTAL FORMED AND MACHINED SATELLITE STRUCTURES

بهروز همتي/ حميد امامي/ فواد فرهاني/ علي اصغر بيطرفان

1386

ايران

كنفرانس بين المللي  ساخت و توليد

OMPARISON OF MACHINED AND INCREMENTAL FORMED SATELLITE WITH FEM

حميد امامي/ بهروز همتي

1386

ايران

مجله فضا (شماره 19)

بررسي روش طراحي بهينه سازه ماهواره با توجه به بارهاي حاصل از شرايط محيطي پرتاب.

مجيد صفرآبادي/ حميد امامي

1386

تهران

كنفرانس بين المللي مهندسين مكانيك(15)

تاثير نحوه توزيع جرم موثر مودهاي ارتعاشي و رفتار محلي صفحات جانبي يك ماهواره مكعبي در طراحي سازه تحت بارگذاري ديناميك حاصل از شرايط محيطي پرتاب

حميد امامي/ مجيد صفرآبادي

1385

تهران

کنفرانس سراسري انجمن هوا فضاي ايران(7)

بررسي تاثير هندسه و صلبيت صفحات جانبي يک ماهواره مکعبي در رفتار سازه تحت بار گذاري ديناميک حاصل از شرايط پرتاب

بهروز همتي/ حميد امامي/ شاهين خدام

1384

اصفهان

كنفرانس بين المللي مهندسي مكانيك(14)

MODAL ANALYSIS A SMALL SATELLITE STRUCTURE AND EVALUATION OF ITS FAILURE USING FEM

         

بهروز همتي/ شاهين خدام/ حميد امامي

1383

اصفهان

كنفرانس بين المللي مهندسي مكانيك(13)

تحليل مودال سازه ماهواره كوچك با مدل اجزاء محدود به منظور بهينه سازي سازه و تعيين خصوصيات ديناميكي

علی نجفی/ شاهين خدام/ حميد امامي

2005

هلند

EUROPEN CONFERENCE ON SPACECRAFT STRUCTURES,MATERAL&MECHANICAL TESTING 2005

vibration reduction of a micro-satellite structure using passive damping treatments

علی نجفی/ شاهين خدام/ حميد امامي

2005

هلند

EUROPEN CONFERENCE ON SPACECRAFT STRUCTURES,MATERAL&MECHANICAL TESTING 2005

sensivity of launcher induce loads to a mini-satellite structure with orientation angle

حميدامامي/ فواد فرهاني/ مجيد صفر آبادي

2009

هند

Journal: Material science research India

Influence of Modal Effective Mass Distribution on the Static and Dynamic Behavior of a Satellite Structure under Base Excitations

حميد امامي/ فواد فرهاني

2009

هند

Journal: Material science research India

Frequency Response Analysis of a Small Satellite Structure under Random Vibration Acceleration Loads Using Mode Superposition Method

 

 

١- كارگاه ماشين آلات CNC

          تراش                       VDF-250-B2T 

          فرز                           (Deckel-FP5-CNC    &    Deckel-FP4-CNC (Rotary table           

          فرز                           FP4-MK                

          اسپارك                     Deckel-DE20 

 

٢- كارگاه ماشين آلات يونيورسال

          فرز هاي NC  و يونيورسال

          تراش هاي معمولي

          دريل راديال, صفحه تراش , اره لنگ  و .....

٣- كارگاه اختصاصي طرح شير

          دستگاه هاي ماشين ابزار عمومي(فرز و تراش)

          دستگاه كره تراش (طراحي و ساخت در شركت والافراز)

          تجهيزات ويژه لپينگ (طراحي و ساخت در شركت والافراز)

          دستگاه هاي تست